Жанри

короткий довідник по всіх напрямах

В мене зараз дві остновні пристрасті це фотографія та туризм. В фотографії я найбільше зосереджений в жанрі "Пейзаж", але періодично трапляється і гарна архітектура і цікаві тварини, та і взагалі цікаво поексперементувати або покайфувати з плівкою та познімати на дрон. А якшо додати різноманітність туризму: просто вилазка, гірські походи + альп. виїзди. То з часом матеріалу назбиралось достатньо. Тому для зручності і в галереї та блозі все поділено по жанрах.

А нижче зібрані всі рекомендації в жанрах та напрямах які представлені на сайті:


Пейзажна фотографія

освновний напрям яким захоплююсь

Колись я думав, що жанр "природа" доволі простий: знайшов гарне місце → зробив фото → профіт. Але чим більше подорожував тим глибше розумів суть проблеми. Останні роки дали багато відповідей, але зовсім не технічних і не про фото. Але без фото я б цього не зрозумів. Тож у своїх подорожах я продовжую шукати ті самі місця які дають відповіді і намагаюсь привозити гідні їх фотографії.


Мої рекомендації:

Подорож в карпатські праліси :: Свидівець - розвідка закарпатських пралісів.

"Тумані острови зимових Карпат": про те насткільки чудові гори вранці в тумані + video відео.

Фото-вилазка в Мармароси - природа Мармаросів на світанку, вночі і вдень .

• Природа латинської америки в 21-ти денній подорожі "Патагонія 2019": сурова Ушуая, величний Фіцрой, неприступні СерроТорре, льодовики, парки, тварини. Все і ще більше в патагонській поїздці.

• Кому цікава природа Кавказу рекомендую всі статті про Грузію, в особливості Як ми намагались загубити собак і швидкісний спуск від Олени, Кельтське плато і галявина тисячі барашків:: Трійка в Приказбечі.


Корисні посилання:

• Всі оповіді де природа грає місце, зібрані під тегом gallery "nature", але тут у нагоді можуть стати і багато інших тегів, як наприклад gallery "озеро".

gallery Основна галерея з улюбленими фотографіями.

Аеро-фотографія

Погляди з пташиних ракурсів

Політ на дроні запав мені в душу в перші секунди польоту, це окрема насолода і можливо сам процес мені ще подобається більше ніж результат, але годний матеріал вже накопився і в галереї і в блозі.


Мої рекомендації:

"Тумані острови зимових Карпат" - перший зимовий похід, перша соло-фото-вилазка і перше вдале використання дрона в оновленому форматі + video відео.

• Перша повноцінна поїздка ціленаправлено організована під коптер - "Закарпатські фортеці і замки" - найкращі ракурси закарпатських фортець + video відео з цієї подорожі.

• Міні-фільм video Spain: North Coast з найкращими місцями північної Іспанії (скелі, маяки і чудова природа).


Корисні посилання:

gallery Основна галерея з найкращими фотографіями з мого дрона.

• За тегом gallery "aero" можна знайти всі статті в яких є кадри з коптера.

Категорійні походи та виїзди

Там де складно, але від цього ще цікавіше

Перший похід було пройдено у 2012 році і після того було протоптано багато кримських а згодом і карпатських стежок. Але перший категорійний похід в який пішов був лише через три роки - "Квітневі походеньки" по Мармаросах і Чорногорі. Цей похід хоч з часом і поступився першістю в деяких категоріях, як то наприклад трійка забрала перше місце в психологічній складності, але до сих пір залишається в топі по багатьом критеріям.


Всі категорійні заходи:

georgia Квітневі походеньки - гірський похід по Карпатах (Україна) в 2015 році. Категорія: . Статус: не пройшли. video відео!

georgia Сванетія-I - гірський похід по Сванетії (Грузія) в 2015 році. Категорія: . Статус: захистили. video відео!

georgia Сванетія-II - гірський похідпо Сванетії (Грузія) в 2016 році. Категорія: . Статус: захистили. video відео!

georgia Приказбеччя - гірський похід навколо Казбека (Грузія) в 2017 році. Категорія: . Статус: захистили;

georgia Альп.виїзд в Високих Татрах (Словакія). Категорія: альпінізм. Статус: завершено;

georgia Альп.виїзд в Туюк Су (Казахстан). Категорія: альпінізм. Статус: завершено;


Навігаційні теги:

• За тегом tag "категорійні" можна продивитись всі доступні звіти про категорійні походи.


Інші посилання:

• Також є додаткова стаття "Льодовики: все, що в мене назбиралось [Теорія]", вона містить підбірку як теорії так і фото про льодовики на яких довелось побувати і поступово доповнюється додатковою інформацією.

ПВД = Похід Вихідного Дня

Всі інші вилазки

Переважна більшість з них були в Криму та Карпатах і лише декілька були поза цима регіонами, а саме: - в центральній україні на території Холодного Яру; - в Подільських Товтрах. Але чомусь про них так і не було написано звіту, хоча обидві вилазки були чудовими. Більшість походів проходили з командою "Goto the White Rabbit", але в 2016-му році ще була вдала спроба соло-походу і я рекомендую розповідь - "Як я перший раз соло-похід ходив". Чи хочеться повторити? Безперечно так, але у іншому форматі. Також останніми роками (поки було аж дві спроби) намагаюсь організовувати фото-вилазки, але цей формат ще в процесі формування.

Походи були в різні сезони і поки в мене нема зручного розмежування звітів по сезонах, але так як мені найбільше подобаються зимові, то їх випишу окремо.


Зимові походи:

• перший зимовий похід "Місія Сніжний Крим" був у далекому 2013 році і тоді було море позитивних емоцій, саме через це він посідає топові місця в моїх власних рейтингах. Проте нажаль тоді звіти були чисто фото-звітами і тексту про ті події майже нема;

• після успішної першої спроби на наступний рік ми організували повторення і це був останній похід в Крим - "Сніжний Крим II", там вже трішки більше тексту поміж фотографій;

• і поки останній з реалізованих зимових походів - "Чарівність зимових Карпат або чотири дні туману". Насправді це не зовсім "не категорійний" похід, але так як основна ціль тоді не була виконана, то він впав в цю категорію.

"Як не втонути в сніжних Карпатах?" - доволі цікавий похід, особливо беручи до уваги те, що більшу його частину ми просиділи в наметі, але все-рівно залишились щасливими, природа тоді була неперевершена.


Навігаційні теги:

tag "н.к." - тег для всіх звітів по не категорійним походам, а точніше всім які не потрапили в категорію "категорійні".

tag "Карпати" - тег для всіх звітів по які проходили по Карпатах (примітка: тег також може містити і не походну інформацію).

tag "Крим" - тег для всіх звітів по Криму.


Для зручності орієнтації рекомендую використати наступну mapкарту

Міський туризм

Пошуки натхнення в архітектурі та просто відвідини міст

По містах я почав їздити ще до того як появився мій перший блог, що не скажеш про походи, тому назбиралось багатенько всякого і все-таки краще використати mapкарту для пошуку.

Тут же я випишу найбільш масштабні поїздки або ті місця які повторювались не один раз:


Латинська Америка:

"Експедиція в Патагонію, 21 день на все про все": ми відвідали перші для мене латинські країни, спочатку spain Аргентину, а потім і spain Чилі, побували на краю землі, побачили Фіцрой, континентальний льдовик та багато тварин - три види пінгвінів 🐧, морських левів та слонів, табун лам, самку та самицю патагонського дятла та інших цікавих птахів;


Європа:

spain Тосканська частина Італії: знамениті міста в яких на кожному куті народжувався хтось геніальний, місто-музей Флоренція, а також дрібні але ще більш цікавіші маленькі містечки і італійська природа. Все це і трішки більше у цій подорожі;

italy Подорож вздовж північного узбережжя Іспанії + Барселона: при спогадах про цю подорож я кожен раз не сходжусь у власних думках, з одного боку так і хочеться розповісти скільки там крутих місць, з іншого - багато з них стали для мене особливими. Для атмосферності рекомендую переглянути video відео по поїздці;

hungary Прогулянки Будапештом: тут Будапешт, Будапешт і ще раз він - площі, парламент, зоопарк і все, що в ньому відвідав;

georgia Туристична поїзка в Грузію: Кутаїсі, Убіса, Ахалцихе, Вардзіа. Грузія це не лише гори і походи, а й цікаві старовині архітектурні пам'ятки;

denmark Трішки клаптиків Копенгагена: то двері, то гліптотєка, то бомбезний канал;


Україна:

Закарпатські фортеці і замки: фортеці і замки говорять самі за себе, але якщо цього не достатньо то ось video відео по поїздці;

Покатушки Україною - перший авто-тур. Муршрут від центру України до Хотина з усіма цікавинками по дорозі: башти, фортеці, дуже не стандартна церква і навіть печера і географічний центр;

• Так склалось, що Кам'янець я відвідав мабуть найбільшу кількість разів з різними цілями, але він ніколи мене не розчаровував, а кожен раз дарував нові емоції;

• Ну і звичайно про Київ також назбиралось багато постів на різну тематику;


Навігаційні теги:

tag "міський туризм" - тег для звітів про подрожі по містах.

tag "архітектура" - звіти де архітектура займає значне місце.

tag "замок" та tag "фортеця" - для тих кому подобаються вишукані будівлі, або те, що від них залишилось.

tag "скульптура" - цей тег для тих звітів у яких основну роль грає скульптура.

Плівка

Куточок "класики"

Спроби фотографувати на плівку почались вже давно, але я веду відлік від знакового походу "Плівковий похід до Свидовця". А в 2018-му в мене вийшло доволі часто брати з собою плівку, про це раджу прочитати "Плівковий 2о18-й". В 2019 році плівка використовувалась також часто, ало поки більшість матеріалу не оформлена.


Корисні посилання:

• Всі оповіді де використовувалась плівкова фото-техніка знаходяться за тегом gallery "плівка". На жаль, зараз багато матеріалу не опубліковано, але сподіваюсь, що трохи згодом за цим тегом буде більше розповідей.

Тварини

Пухнасті і не дуже

Спостереження за тваринами це доволі обширне хобі. В мене ж це поки тільки "на фоні", але тим не менш при подорожах назбиралась колекція птахів (хоча тут маю зізнатись, що пару вилазок були саме birdwatching). Про деякі зустрічі з тваринами навіть є розповіді, для цього є тег tag "тварини", як то наприклад про лиса на Демерджі, чи зоопарк, чи як ходив на спостерігання за Бджолоїдками.


Мої рекомендації:

• 🦌 Заповідний Джарилгач: пляжний відпочинок в колі дикої природи - для любителів оленів, птахів та степу.

• 🐧 Ушуайя, пінгвіни та морські леви - моя перша зустріч з пінгвінами в дикій природі!


Галереї:

gallery Основна галерея з улюбленими фотографіями тварин.

Архітектура

Душа в камені

Довгий час архітектура для мене була найкращою моделлю -доки не спробував фотографувати ігуану-, але і зараз мене заворожують роботи багатьох майстрів і я продовжую закарбовувати на носіях свої емоції.


Корисні посилання:

gallery "Архітектура" - тег для всіх розповідей де фігурує архітектура.

gallery Основна галерея з улюбленими фотографіями.

• Кому подобається архітектурна тематика, також може зацікавитись фото-підбіркою Іспанських маяків - Маяки північного узбережжя Іспанії.

Портрет

...

Портрет для мене є найцікавішим жанром і в той же час мабуть найскладніший, тому не дивно що більшість задумів відкладаються у довгий ящик. Але так як експерименти з плівкою увійшли в активну фазу з зими 2018-го, то я тішусь надіями, що дійдуть руки і до портрету.


Корисні посилання:

• Всі оповіді де портрет грає ключове місце, зібрані під тегом gallery "portrait".

gallery Основна галерея з улюбленими фотографіями.